Fotografowanie budynków

Fotografowanie budynków w większości przypadków nie należy do najprostszych głównie przez wielkość fotografowanych obiektów i ograniczenia związane z ustawieniem odpowiedniego kadru. Poważnym problemem jest perspektywa, gdyż fotografując zwykle stoimy na poziomie ulicy robiąc zdjęcie od dołu. Powoduje to zachwianie proporcji budynku, który będzie szerszy u dołu a węższy na górze.

Rozwiązaniem jest zastosowanie obiektywu z możliwością korekty perspektywy, jednakże są one kosztowne i nie każdy ma zamiar taki zakupić. Zniwelować zniekształcenie można także stosując inne sposoby. Najskuteczniejszym jest fotografowanie z większej wysokości, idealnie byłoby gdyby aparat znajdował się w połowie wysokości budynku. Należy więc rozejrzeć się za jakimś wzniesieniem znajdującym się w pobliżu lub spróbować zrobić zdjęcie z okna innego bloku.

Drugim rozwiązaniem jest fotografowanie z większej odległości z użyciem teleobiektywu. Problemem w tym wypadku może być jednak teren ponieważ nic nie może przysłaniać naszego obiektu.

Budynek

Zdjęcie pałacu

Zobacz więcej artykułów

Strona Główna

© 2010-2016 FOTOIN.NET Polityka Prywatności