Parasolka fotograficzna

Światło padające bezpośrednio z lampy błyskowej jest niekierunkowane rozchodząc się we wszystkich kierunkach i jest ciężkie do opanowania. Najistotniejsze jest jednak to, iż nierówno oświetla przedmioty. Dlatego używa się różnego rodzaju akcesoriów do lamp błyskowych aby w większym stopniu kontrolować światło. Zastosowanie parasolek jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Parasolki fotograficzne, są skuteczne, niedrogie a także występują w kilku wariantach i wielu rozmiarach co daje możliwość uzyskania różnego rodzaju oświetlenia.

Rodzaje parasolek fotograficznych

1) Parasolka biała – Zastosowanie białej parasolki powoduje uzyskanie miękkiego i rozproszonego światła.

2) Parasolka w kolorze srebrnym – Srebrna powierzchnia odbijająca powoduje, iż światło jest bardziej ostre. Cienie rzucane przez oświetlane przedmioty są bardziej ostre i intensywne.

3) Parasolka złota – podobnie jak srebrna daje ostre światło, dodatkowo jednak żółtą, ciepłą barwę.

Wielkość parasolki

Dobranie odpowiedniej wielkości parasolki powinno się zacząć od określenia jakiej wielkości przedmioty mamy zamiar fotografować. Podstawowej wielkości parasolki o średnicy od 60 do 80 centymetrów sprawdzają się w przypadku fotografowania portretów ewentualnie całej postaci lub zbliżonych wielkościowo przedmiotów. Fotografując kilka osób lub większe przedmioty należy użyć większych parasoli o średnicy od 100 centymetrów.

Parasol fotograficzny

Zobacz więcej artykułów

Strona Główna

© 2010-2016 FOTOIN.NET Polityka Prywatności