Woda na zdjęciach


Fotografując przedmioty w studio często mamy wrażenie, iż kompozycja którą utworzyliśmy jest nudna i czegoś w niej brakuje. Rozwiązaniem tego problemu może być dodanie jakiegoś płynu, który uatrakcyjni scenę.

Mokre powierzchnie

Powierzchnie zwilżone wodą zwykle zmieniają swoje właściwości. Niektóre stają się bardziej intensywne (ciemniejsze) inne natomiast lepiej odbijają światło. Materiały pokryte wodą mogą więc być ciekawsze.

Krople wody

Pokrycie przedmiotów kropelkami może poprawić ich atrakcyjność. Szczególnie warzywa i owoce mogą wyglądać bardziej apetycznie gdy zostaną zroszone wodą. Niezwykle efektowne jest także wykonanie zdjęć makro kropel. Krople takie działają jak soczewki i mogą w nich odbijać się obiekty.

Krople

Fotografując gładkie powierzchnie można sprawić aby były one bardziej atrakcyjne poprzez pokrycia ich kropelkami wody. Zroszone powierzchnie są znacznie bardziej plastyczne, szczególnie w połączeniu z odbijającą powierzchnią.

Tafla wody

Różnego rodzaju płyny można także fotografować w naczyniach. Tworzyć można na powierzchni tafli fale, które w zależności od intensywności przybierają różne kształty.

Woda na zdjęciu

Ciekawe kształty i kolory wyglądają interesująco na zdjęciach, płyny są natomiast niezwykle wdzięcznymi obiektami, gdyż niezwykle łatwo zabarwić je na wybrany kolor oraz mogą przybrać różne ciekawe kształty podczas przelewania, rozlewania lub falowania.

Odbicie w wodzie

Odbicie w wodzie jest efektem często stosowanym podczas fotografowania różnych obiektów. Stanowi ono lekko nieostre powielenie przedmiotu i powoduje, iż tafla wody nie jest tylko nudną plamą jednakowego koloru.

Jesień nad stawem

Las nad wodą jest wdzięcznym motywem w fotografii. Drzewa o kolorowych liściach odbijają się w tafli wody tworząc insertujący krajobraz.