Sterowanie aparatem z komputera


Nowoczesne lustrzanki cyfrowe po podłączeniu i zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania mogą być sterowane z komputera. Funkcja ta jest szczególnie przydatna gdy chcemy umieścić aparat w miejscu słabo dostępnym. Oprogramowanie pozwala zwykle na wyzwalanie migawki, zmianę parametrów ekspozycji oraz balansu i ustawień kolorów. Fotografie mogą być także bezpośrednio zapisywane na dysku twardym komputera.

Podłączenie aparatu do komputera może także z powodzeniem zastąpić zdalny wyzwalacz migawki. Robiąc zdjęcie z komputera zapobiegniemy drganiom aparatu powstałym podczas wciskania spustu.

Komfortowa praca w studio

Sterowanie aparatem przy pomocy komputera może być także pomocne przy zdjęciach studyjnych. Szczególnie gdy chcemy mieć każdy detal pod kontrolą i precyzyjnie dopasować wszystkie parametry. Ustawienie aparatu na statywie i kontrolowanie ustawień z komputera jest dużo wygodniejsze a większy monitor pozwala na lepszą ocenę naświetlenia i barw. Ponadto można bezpośrednio zgrywać zdjęcia na dysk i archiwizować.

Sterowanie aparatem z komputera