Test taniego aparatu kompaktowego


Prezentowany w teście zostanie jeden z najtańszych aparatów dostępnych na rynku znanego producenta Nikon COOLPIX L29. Celem poniższego testu jest odpowiedź na pytanie czy tani aparat kompaktowy pozwoli na wykonanie poprawnych zdjęć i spełni wymagania stawiane przed aparatem na wakacje czy imprezy okolicznościowe.

Podstawowe cechy

Aparat Nikona posiada 5-krotny zoom optyczny i obiektyw 4,6 - 23 mm o jasności 1:3,2 do 6,5

Możliwości ustawienia ekspozycji

Opisywany aparat kompaktowy nie posiada trybu manualnego, ciężko jednak oczekiwać tej funkcji od tej klasy aparatu. Wpływ na ekspozycję mamy jednak poprzez korygowanie ekspozycji od -2.0 do +2,0 EV.

Pozostałe funkcje

Opisywany aparat posiada także kilka trybów balansu bieli (w tym automatyczny i ręczny). Ponadto, oczywiście kilka trybów pracy lampy błyskowej co jest bardzo przydatne, szczególnie błysk wypełniający. Tryb makro czyli możliwość ostrzenia z bliższej odległości, samowyzwalacz oraz opcja kolorystyczne.

Nikon COOLPIX L29

Kompaktowy aparat Nikona posiada matrycę 16 Megapixeli najlepiej jednak ocenić jego jakość oceniając zdjęcia, poniżej więc umieszczone jest zdjęcie z aparatu NIKON Coolpix L29 w maksymalnej rozdzielczości.

Przykładowe zdjęcie wykonane Nikon COOLPIX L29