Mini Softbox


Użycie lampy błyskowej zakładanej na stopkę aparatu jest często jedynym rozwiązaniem na doświetlenie zdjęcia. Szczególnie w terenie gdy nie ma możliwości zastosowania studyjnego oświetlenia.

Światło z takiej lampy jest jednak dość skupione i ostre a na dodatek skierowane prosto na fotografowany obiekt. Warto w takim przypadku rozproszyć światło lampy błyskowej stosując mini softbox. Softbox zakładany na lampę reporterską można zakupić w cenie od około 100 zł lub wykonać z przedmiotów, które można znaleźć praktycznie w każdym domu.

1. Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać jest szkielet w formie prostopadłościanu zrobiony z drutu lub siatki o wymiarach dobranych do lampy, z którą będzie używany.

2. Kolejnym krokiem jest obłożenie drucianego szkieletu białym, cienkim materiałem. Najbardziej estetyczne jest obszycie, jednak jeżeli ktoś nie potrafi może także spróbować użyć zszywacza.

3. Tak wykonany domowej roboty softbox jest trwały, a jeżeli posiadamy trochę umiejętności technicznych może być także dosyć estetyczny.

Mini Softbox