Cyfrowe wydruki o doskonałej jakości


Wykonanie prawidłowego i dobrze wyglądającego wydruku cyfrowego zdjęcia nie jest sprawą bardzo skomplikowaną. Sprzedawane drukarki nawet z niższej półki stosunkowo dobrze reprezentują kolory i posiadają odpowiednią rozdzielczość. Najtańsze drukarki wykorzystują przeważnie zwykły barwnikowy atrament, który pozwala na druk w bardzo dobrej jakości dzięki temu, że kropla tego atramentu jest niewielkich rozmiarów. Pozwala to na uzyskanie doskonałej rozdzielczości obrazu. Wadą tego typu atramentu jest jednak słaba odporność na blaknięcie i działanie promieni UV.

Drukarki z atramentem pigmentowym

Drukarki wykorzystujące atrament pigmentowy są droższe, jednakże uzyskane przy ich użyciu wydruki są znacznie bardziej trwałe. Atrament pigmentowy jest znacznie bardziej odporny na działanie promieni UV, wilgotność i temperaturę. Wadą druku pigmentowego jest znacznie większa kropla atramentu co ma znaczący wpływ na ostateczną rozdzielczość wydruku.

Trwałość wydruków

Podsumowując, zwykłe drukarki z atramentem rozpuszczalnikowym doskonale sprawdzają się w przypadku druku jednakże takie wydruki nie nadają się do długotrwałego przechowywania a tym bardziej wywieszania w ramkach gdzie są narażone na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Droższe drukarki wykorzystujące tusze pigmentowe dzięki czemu są bardziej odporne a otrzymane zdjęcia mogą być przechowywane przez dłuższy czas lub prezentowane w ramkach. Nie oznacza to jednak, że atrament ten jest całkowicie odporny na blaknięcie.

Cyfrowe wydruki o doskonałej jakości