Wykonanie prawidłowych fotografii


Fotografia to sztuka postrzegania świata i oddanie subiektywnej wizji rzeczywistości na własnych pracach. Nauka fotografii w pierwszej kolejności wymaga poznania wiedzy teoretycznej, co pozwala na wykonanie technicznie prawidłowego zdjęcia. Zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami z zakresu fotografii zapewnia dział Podstawy Fotografii Znajdują się w nim porady dla początkujących miłośników fotografii. Warto także przeczytać teksty z działu Porady i uzupełnić swoją wiedzę o praktyczne wskazówki.

Kolejnym etapem jest zdobywanie doświadczenia, fotografowanie i porównywanie wyników swojej pracy. Warto, także przeglądać dzieła fotografów mających duże doświadczenie oraz czerpać inspirację z albumów i wystaw nie tylko fotograficznych lecz także z malarstwa.

Technika cyfrowa wymusza na fotografach poznanie przynajmniej podstawowych zagadnień cyfrowego przetwarzania obrazu. Obróbka zdjęć jest koniecznością i wiążą się z nią takie zagadnienia jak fotomontaż, retusz cyfrowy czy wyostrzanie fotografii. Informacje z tej dziedziny znajdują się na stronie Techniki Cyfrowe. Techniki fotografii cyfrowej rozwijają się w szybkim tempie dlatego ta część naszego serwisu będzie sukcesywnie poszerzana.