Bank energii


Współczesny cyfrowy sprzęt fotograficzny pobiera znaczne ilości energii. Kamery, aparaty, lampy błyskowe to oczywiste urządzenia potrzebne podczas wszelkiego rodzaju wycieczek, jednak na wielu wyjazdach używane są tablety do przesyłania zdjęć i filmów czy dyski wi-fi do ich gromadzenia.

Problem z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym zaczyna się gdy brakuje stałego dostępu do prądu. Dobrze jest więc przygotować się do takiej sytuacji wcześniej.

Pierwszym oczywistym rozwiązaniem jest zakup kilku zamiennych akumulatorów do każdego urządzenia, jednak jest ono dosyć drogie, gdyż akumulatory jak wiadomo tanie nie są. Ponadto w zależności od sytuacji zapotrzebowanie na energię w każdym urządzeniu może być różne.

Kolejnym sposobem na brak dostępu do sieci energetycznej jest zakup ładowarek samochodowych (oczywiście gdy podróżujemy samochodem).

Ostatnim rozwiązaniem są Banki Energi czyli akumulatory, którymi można ładować inne baterie. Zwykle wyposażone są w port USB do ładowania urządzeń. Niewątpliwą zaletą Banków Energii jest możliwość naładowania urządzenia, które aktualnie jest potrzebne, wadą natomiast fakt, iż w przypadku niektórych akumulatorów ciężko znaleźć złącze do ładowania z Banku Energii.

Bank energii